Aktuality

14/02Navštivte náš stánek na Pardubické stavební výstavě

Nová okna jsou dlouhodobou investicí. Jak správně vybrat? Rádi si o tom s vámi popovídáme, zastavte se u našeho ...

14/02Přesunutí vzorkové prodejny

Vážení zákazníci, dnem 01. 03. 2016 bude vzorková prodejna z Pardubic, Štrossovy ul. 129, přesunuta do výrobního závodu na ...

24/11Přispěli jsme na zakoupení nového vozu pro centrum Don Bosco

Pracovníci centra Don Bosco mají pro své cesty na pomoc ohroženým mladým lidem nové auto. Na financování vozu ...

Úvod / Garážová vrata / Garážová vrata TRIDO

Garážová vrata TRIDO

Garážová vrata TRIDO jsou určena převážně pro standardní garáže, dvojgaráže nebo vjezd do hromadných garáží. Jsou vyráběna z komponentů shodných s průmyslovými vraty určenými pro vysoké provozní zatížení. Liší se od průmyslových vrat pouze svým vnějším vzhledem a použitým pohonem. Konstrukce a povrchová úprava zajišťuje vysokou provozní užitnost a dlouhou životnost. Podle použitého systému se dělí na sekční, posuvná, křídlová a výklopná.

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrataSekční garážová vrata jsou ideálním řešením pro všechny typy garáží, dvojgaráží nebo vjezdů do hromadných garáží. Jsou dodávány na míru dle přání zákazníka a v nejširší nabídce barev a dekorů dřeva tak, aby byla v dokonalé barevné harmonii s domem, popřípadě v dekoru oken. Ze široké nabídky dekorů, barev, doplňků a designů si vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Vratové křídlo se skládá ze čtyř a více sekcí. Ocelová sendvičová sekce má přerušený tepelný most a spolu s celoobvodovým elastickým těsněním zaručují nejlepší tepelně-izolační vlastnosti vrat. Spoje mezi jednotlivými sekcemi jsou speciálně tvarovány a v provozu tak zabraňují úrazu, např. skřípnutí prstů. Sekce jezdí v kolejnici na kladkách s kuličkovými ložisky.

Vrata nadlehčuje pružina, proto ani ruční ovládání nevyžaduje velkou fyzickou sílu. Jsou charakterizovány velmi tichým chodem, vysokou spolehlivostí a dlouhou životností. Společně s automatickým pohonem tvoří perfektní řešení pro vaši garáž.

Hlavní přednosti výsuvných vrat:

 • Komfort ovládání - torzní pružina vyvažuje hmotnost vrat 
 • Tuhost - silné pozinkované plechy jsou spojeny prolisováním 
 • TOX - moderní způsob spojování plechů bez nýtování nebo svařování 
 • Podlahové těsnění - vysoká životnost a přilnavost rozvětveného pryžového profilu 
 • Klika - pro otevírání vrat bez pohonu 
 • Odblok - pro nouzové otevření při výpadku proudu 
 • Spolehlivost - odolná nylonová ložisková kolečka 
 • Flexibilita - boční stavitelný pant 
 • Boční těsnění - dokonale utěsní vrata po celém obvodu

Sekční garážová vrata TRIDO Evo

Sekční garážová vrata TRIDO EvoRevoluce ve výměně starých garážových vrat za nové bez nutnosti stavebních úprav. Privátní sekční garážová vrata TRIDO Evo jsou ideálním řešením pro jednoduchou a rychlou výměnu starých křídlových nebo výklopných vrat za nová sekční. Při výměně odpadá vybourání zárubně starých vrat a zapravování otvoru. Vrata TRIDO Evo mohou být umístěna na vnější straně otvoru, proto nezkracují užitnou délku garáže. Konstrukce sekčních vrat TRIDO Evo využívá stávající ocelové (dřevěné) zárubně původních vrat. Po vysazení stávajících křídel vrat se odstraní panty ze zárubně a z exteriéru se osadí nosný rám vodících kolejnic nových sekčních vrat, který stávající zárubeň z exteriéru opticky překrývá.

Vratové křídlo se skládá ze čtyř a více sekcí. Ocelová sendvičová sekce má přerušený tepelný most a spolu s celoobvodovým elastickým těsněním zaručují nejlepší tepelně-izolační vlastnosti vrat. Spoje mezi jednotlivými sekcemi jsou speciálně tvarovány a v provozu tak zabraňují úrazu, např. skřípnutí prstů. Sekce jezdí v kolejnici na kladkách s kuličkovými ložisky. Vrata nadlehčuje pružina, proto ani ruční ovládání nevyžaduje velkou fyzickou sílu. Sekční vrata TRIDO také charakterizuje velmi tichý chod, vysoká spolehlivost a maximálně dlouhá životnost. Automatické ovládání zajišťují špičkové pohony, zpravidla německé provenience. Maximální rozměr vhodný pro instalaci vrat TRIDO Evo je 3270 mm světlé šířky a 3110 mm výšky.

Posuvná garážová vrata

Posuvná garážová vrataJedinečné řešení umožňující jednoduchý průchod osob při částečném otevření vrat. Tento typ vrat se vyrábí přímo na míru z komponentů shodných s průmyslovými vraty, určenými pro vysoké provozní zatížení, liší se pouze vzhledem a použitým pohonem. Konstrukce a povrchová úprava zajišťují vysokou provozní spolehlivost a dlouhou životnost.

Vratové křídlo se skládá ze čtyř a více sekcí. Ocelová sendvičová sekce má přerušený tepelný most a spolu s celoobvodovým elastickým těsněním zaručují nejlepší tepelně-izolační vlastnosti vrat. Spoje mezi jednotlivými sekcemi jsou speciálně tvarovány a v provozu tak zabraňují úrazu. Sekce jezdí v kolejnici na kladkách s kuličkovými ložisky. Vrata nadlehčuje pružina, proto ani ruční ovládání nevyžaduje velkou fyzickou sílu, jejich chod je tichý, vysokou úroveň spolehlivosti zaručují automatické pohony špičkové kvality.

Hlavní přednosti posuvných vrat:

 • Horní - boční - spodní těsnění - dokonalá soustava těsnění po celém obvodu vrat 
 • Lehkost ovládání - závěsná kolejnice umožňuje klidný pohyb vrat 
 • Podlahové vedení - tvoří práh v průjezdu 
 • Klika - pro mechanická vrata

Křídlová garážová vrata

Křídlová garážová vrataKřídlová vrata jsou tradičním řešením pro všechny garáže s omezeným vnitřním prostorem, jsou vyráběna přímo na míru, v moderním designu, v desítkách dekorů dřeva s možností široké řady doplňků. Ocelový zinkovaný rám vrat je obložen hliníkovým systémovým profilem s kvalitní povrchovou úpravou v přírodním eloxu. Vratové křídlo je složeno ze 4 a více sekcí uložených vkřídle horizontálně. Ocelová sendvičová sekce s přerušeným tepelným mostem zaručují velmi dobré tepelně izolační vlastnosti vrat. Spoje mezi křídly a rámem vrat jsou speciálně tvarované tak, aby integrovaný gumový prvek utěsnil vrata po celém obvodu.

Křídla mohou být dělena stejným poměrem nebo mohou být mezi sebou asymetrická (průchod pro pěší). Tato vrata jsou zabezpečena v zavřené poloze ručním rozvorovým mechanismem společně s uzamykatelným kováním klika/klika nebo klika/koule. Pro zajištění vrat v otevřené poloze slouží standardně dodávané aretace otevřené polohy umístěné v horní části vrat. Ovládání může být jak ruční, tak automatickým pohonem.

Hlavní přednosti křídlových vrat:

 • Rám - ocelový zinkovaný, obložený hliníkovým profilem 
 • Těsnění - po obvodu křídel 
 • Ruční rozvora - zabezpečení vrat 
 • Aretace křídel - zamezí zavření křídel vrat při průjezdu 
 • Ochranná guma - proti sevření prstů 
 • Táhla pohonu - ovládání stropním pohonem

Výklopná garážová vrata

Výklopná garážová vrata, patřící k nejoblíbenějším vratům minulých let, se však díky cenové dostupnosti vrací na výsluní. Mnoho majitelů garáží znovu volí tuto léty prověřenou klasiku a díky svému univerzálnímu využití nachází tento typ vrat uplatnění u všech modifikací garáží. Výklopný systém nabízí komfortní řešení uzavíraní garáží bez závislosti na elektrické energii (mechanické ovládání), nebo mohou být doplněny elektrickým pohonem s dálkovým ovládáním. Garážová vrata jsou standardně dodávaná se základní povrchovou úpravou bílá RAL 9010 a hnědá RAL 8028, nebo dle přání a požadavků zákazníka v jakémkoliv odstínu barev RAL nebo v imitaci dřeva zlatý dub a ořech.

Výklopná vrata TRIDO jsou vhodná především pro samostatně stojící privátní či hospodářské garáže, pro jednotlivá stání ve společných garážích, pro nevytápěné, případně temperované prostory. Vrata jsou zhotovena z rámu, křídla a vodících stropních kolejnic. Standardně jsou vybavena klikou a rozvorovým zámkem s vložkou a třemi klíči, držákem pro montáž vrat a montážní sadou.

Garážová vrata jsou určena jak k ručnímu, tak k elektrickému ovládání. V případě otvírání vrat dálkovým ovládáním jsou vrata doplněna pohonem Hörmann, popř. Sommer a jednoduchým automatickým uzamykáním rozvorových táhel. Výklopná vrata jsou určena pro montáž jak do otvoru, tak za otvor. S výklopnými vraty je velice pohodlná manipulace, otevírání a zavírání je velice tiché. Vrata jsou vyvážena pružinami, které jsou upevněny za nosným rámem vrat. Vrata mohou mít vstupní dveře v křídle.

Pohony garážových vrat HörmannPohony garážových vrat Hörmann

Systém představující technickou špičku v této komoditě, umožňující pohodlné otevírání garážových vrat i vjezdové brány jedním vysílačem. Preferujeme dva typy pohonů, a to komfortní a rychlý SupraMatic a cenově výhodný ProMatic.

Pohony této značky jsou charakterizovány nízkou hlučností, extrémně tichým chodem, který zajišťuje ozubený kevlarový pás vysokou životností, špičkovým integrovaným dálkovým ovladačem, samosvorným motorem s automatickým halogenovým osvětlením prostoru garáže.

Automatické pohony Hörmann mají minimální spotřebu proudu, vykazují vysoký stupeň bezpečnosti – vypínací automatika bezpečně zastaví vrata při náhlém výskytu překážky. Navíc lze doporučit montáž bezdotykové světelné závory. Tento systém nabízí mnohostranný program příslušenství pro všechny stavební situace – ruční mikrovysílače, kódovací tlačítka, čtečky otisků prstů, speciální řešení v podobě nouzových akumulátorů atd.

Pohony garážových vrat Sommer

Jedná se o německý dveřní systém pohonů a dálkových ovládání, jež patří mezi to nejlepší na trhu. Pohony lze umístit v překladu nebo na boční zdi garáže dle volného prostoru a použitém systému kování pro daný stavební otvor. Řídící jednotka je vybavena vnitřním tlačítkem a osvětlením. Její umístění je možné zvolit dle přání zákazníka. Při rekonstrukcích není nutné instalovat nový přívod elektrické energie, lze využít stávající elektrickou zásuvku kdekoli v garáži.

 • Extrémně tichý chod díky nepohyblivému řetězu, na němž se pohybuje motor 
 • Delší životnost, jelikož dochází k menšímu zatížení převodovky 
 • Nouzový odblok - je možné odblokovat a zablokovat v každé pozici vrat 
 • Bezúdržbový systém 
 • Dálkové ovládání s frekvencí FM 868,8 MHz pro kvalitnější příjem a vysoce bezpečný přenos 
 • Čtyřkanálový dálkový ovladač v nerezovém plášti 
 • Integrovaný dálkový přijímač 
 • Extrémně bezpečný systém plovoucího kódu - SOMLOQ 
 • Plně automatické načítání síly 
 • Částečný nebo úplný reverz při najetí na překážku 
 • Samosvorný motor, přídavné uzamykání garáže není nutné 
 • Backjump (uvolnění napětí při uzavření vrat) 
 • Možnost prodloužení dráhy pohonu pro vyšší vrata 
 • Možnost automatické osvětlení garáž

Na možnost použítí jednotlivých typů pohonů se informujete u prodejce. Kromě špičkových pohonů SOMMER vám nabízíme i doplňky (dálkové ovladače, klíčové spínače, zásuvky, přijímače, atp.)

Baseline

Pohony Baseline
 • 400 N, šířka vrat max. 3000 mm
 • Výška vrat max. 2300 mm 
 • Řídící jednotka umístěná na dráze pohonu, bez osvětlení 
 • Dálkový ovladač (2 kanálový)

Aperto 550L

Pohony Aperto 550L
 • 550 N, šířka vrat max. 4000 mm
 • Výška vrat max. 2350 mm 
 • Měkký rozjezd a dojezd 
 • Dálkový ovladač (2 kanálový)

DUO 650 SL

Pohony DUO 650 SL
 • 650 N, šířka vrat max. 4500 mm, výška vrat max. 3150 mm 
 • Extrémně tichý chod díky nepohyblivému řetězu, na němž se pohybuje motor 
 • Delší životnost, jelikož dochází k menšímu zatížení převodovky. Nouzový odblok - je možné odblokovat a zablokovat v každé pozici vrat 
 • Určen pro otevírání sekčních, výklopných i křídlových vrat 
 • Řídící jednotka včetně osvětlení a tlačítka je mimo dráhu pohonu 
 • Řídící jednotka včetně osvětlení a tlačítka mimo dráhu pohonu 
 • Dálkový ovladač (4 kanálový)

Pohony DUO 800 SLDUO 800 SL

 • 800 N, šířka vrat max. 5500 mm, výška vrat max. 3150 mm 
 • Extrémně tichý chod díky nepohyblivému řetězu, na němž se pohybuje motor 
 • Delší životnost, jelikož dochází k menšímu zatížení převodovky. Nouzový odblok - je možné odblokovat a zablokovat v každé pozici vrat 
 • Určen pro otevírání sekčních, výklopných i křídlových vrat 
 • Řídící jednotka včetně osvětlení a tlačítka mimo dráhu pohonu 
 • Dálkový ovladač (4 kanálový)

Pohony MARATHON 1100 SL MARATHON 1100 SL, pohony těžších (rozměrných) vrat

 • 1100 N, šířka vrat max. 8000 mm, výška vrat max. 3150 mm 
 • Extrémně tichý chod díky nepohyblivému řetězu, na němž se pohybuje motor 
 • Delší životnost, jelikož dochází k menšímu zatížení převodovky. Nouzový odblok - je možné odblokovat a zablokovat v každé pozici vrat 
 • Určen pro otevírání sekčních, výklopných i křídlových vrat 
 • Řídící jednotka včetně osvětlení umístěná na dráze pohonu 
 • Účinnost pohonu 40% 
 • Použitelnost pro hromadné garáže 
 • Dálkový ovladač (4 kanálový)

Pohony MARATHON Tiga 800 SL, MARATHON Tiga 1100 SLMARATHON Tiga 800 SL, MARATHON Tiga 1100 SL

 • 800 N / 1100 N, šířka vrat max. 8000 mm, výška vrat max. 3150 mm 
 • Automatické zavření 
 • Ovládání dálkové nebo tlačítky - není součástí setu 
 • Semaforové řízení 
 • Dálkový ovladač (4 kanálový)


+420 466 613 800info@duvox.cz
Logo DUVOX2012 © DUVOX s.r.o., všechna práva vyhrazena