Aktuality

14/02Navštivte náš stánek na Pardubické stavební výstavě

Nová okna jsou dlouhodobou investicí. Jak správně vybrat? Rádi si o tom s vámi popovídáme, zastavte se u našeho ...

14/02Přesunutí vzorkové prodejny

Vážení zákazníci, dnem 01. 03. 2016 bude vzorková prodejna z Pardubic, Štrossovy ul. 129, přesunuta do výrobního závodu na ...

24/11Přispěli jsme na zakoupení nového vozu pro centrum Don Bosco

Pracovníci centra Don Bosco mají pro své cesty na pomoc ohroženým mladým lidem nové auto. Na financování vozu ...

Úvod / Garážová vrata / Garážová vrata KRUŽÍK

Garážová vrata KRUŽÍK

Garážová vrata Kružík jsou nejčastěji používaná garážová vrata. Vyznačují se výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a možností opatřit vrata integrovanými sekčními dveřmi. Vybrat si můžete z nejoblíbenějších sekčních vrat, z posuvných vrat umožňujících částečné otevření a rolovacích garážových vrat, ideálních v pro malé prostory. K motorizaci vrat slouží stropní pohony MARANTEC s nízku spotřebou energie.

Sekční garážová vrata

Patří mezi nejčastěji používaná garážová vrata. Jejich velkou konstrukční výhodou je svislé otevírání a zasouvání jednotlivých sekcí pod strop garáže, díky čemuž lze ušetřit spoustu místa před i za vratovým otvorem. Vyznačují se výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a možností opatřit vrata integrovanými sekčními dveřmi. Jednotlivé sekce (panely) mohou mít různé podoby - od tenkých lamel až po pásy široké několik desítek centimetrů.

Garážová vrata jsou standardně dodávána v bílé barvě, na přání je možno dodat jakoukoliv barvu dle vzorníku RAL nebo imitaci dřeva v provedení zlatý nebo tmavý dub, zelený dub i mahagon. Povrchová úprava je u všech variant zvýrazněna strukturou dřeva Woodgrain nebo může být i hladká. Zákazníkům nabízíme také speciální barevnou úpravu - fládrování, s přizpůsobením jakémukoliv odstínu dřeva ve více kombinacích.

Výroba je realizována vždy přesně na míru, čímž je dosaženo precizního vyplnění stavebního otvoru. Jsme schopni dodat vrata na stavební otvor téměř jakéhokoli tvaru a rozměru. Sekční garážová vrata mohou mít libovolný tvar a dekor dle panelů použitých při výrobě - základní řada panelů je lamela, středová drážka, panel hladký a kazeta a v poslední době také zákazníky oblíbený panel s V-prolisem ve stříbrné barvě RAL9006 stříbrná nebo RAL 7016 šedá. 

Tento typ vrat lze dále specifikovat na:

  • Garážová vrata se vstupními dveřmi 
  • Garážová vrata s ALU prosvětlovacími lamelami 
  • Garážová vrata s prosklení

Posuvná garážová vrata (do boku)

Posuvná garážová vrata jsou zajímavou novinkou, jež je v sortimentu nabízena jako alternativa ke klasickým sekčním, rolovacím nebo dvoukřídlým garážovým vratům. Jejich hlavní výhodou je možnost jejich částečného otevření pro pohodlný průchod. Nezanedbatelný je fakt, že jejich instalací se nesníží průjezdná výška otvoru. Všechna posuvná garážová vrata jsou vybavena sekcemi s ochranou proti sevření prstů.

Pro výrobu posuvných garážových vrat jsou používány sekce o šířce 500 nebo 610mm, vyrobené z oboustranně žárově pozinkovaných plechů o síle 0,7mm. Velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti tvoří výplň z PUR pěny o síle 40mm.

Rolovací garážová vrata

Garážová vrata by měla svým vzhledem korespondovat s vnějším vzhledem domu. Hlavním výrazem jejich instalace je jednoduché a pohodlné ovládání a minimálně zabraný prostor garáže. Nabízíme několik typů těchto garážových vrat, a to od nejjednodušších z vyztužených ocelových plechů po složité zateplené systémy z nekorodujících materiálů, otevírané elektrickými motory na dálkové nebo jiné ovládání.

Rolovací garážová vrata GATE 77 jsou lehká, pevná a tichá a je možné je namontovat do libovolného prostoru, kde zabírají minimum místa a nevyžadují dodatečný prostor při otevírání. Jsou ideální v případě, kdy je pro otevírání nedostatek místa nebo je instalace jiných typů vrat nemožná. Profily používané pro výrobu tohoto typu rolovacích vrat jsou z vysoce kvalitních hliníkových lamel o výšce 77 mm s polyuretanovou výplní a nově též s lamelou 55 mm. Samozřejmostí jsou veškeré barevné odstíny lamel v dřevodekorech nebo dle stupnice RAL. Ovládání zajišťují kvalitními trubkové motory s vestavěným nouzovým odemykáním, včetně motorizace a dálkového ovládání.

Pohony garážových vrat KRUŽÍK

Pro motorizaci garážových vrat KRUŽÍK používáme stropní pohony MARANTEC od předního německého výrobce. Motory pro vrata malých garáží typ 211 s nylonovým řemenem až po typ 252.2 SPEED pro vrata s max. šířkou 6000mm a váhy do 200 kg. Moderní design, nízká spotřeba osvětlení díky úsporným žárovkám včetně dálkového ovládání předurčuje tyto motory k předním výrobkům ve své třídě. 

Výhody automatických pohonů MARANTEC:

  • Tichý chodvrat s použitím nylonových řemenů, plynulý rozjezd a dojezd 
  • Reverzace při nájezdu na překážku - nedojde k poškození garážových vrat 
  • Maximální úspora prostoru garáže 
  • Jednoduchá obsluha, dálkové ovládání vrat a další široký sortiment příslušenství

Podle vhodnosti použití dělíme jednotlivé typové řady na:

  • Pohony pro vrata s plochou do 7-7,5 m2 - typ 211 a 220.2 blue line
  • Pohony pro vrata do plochy 10 m2 - typ 250 
  • Pohony pro vrata do plochy do 12,5 m2 - typ 252.2 a 252.2 SPEED


+420 466 613 800info@duvox.cz
Logo DUVOX2012 © DUVOX s.r.o., všechna práva vyhrazena